Wiemy już czym jest marketing sieciowy. Wiemy jakie są jego zalety i wady oraz jakiej jakości są produkty MLM. Dzisiaj chciałbym skupić się na narzędziach, które każdy marketer w MLM powinien mieć, a dokładniej jakich narzędzi powinien używać, żeby większość zadańrobiła za nas automatyzacja biznesu MLM 🙂


Wszelkie narzędzia jakie udostępniane są na rynku pełnią funkcję uzupełnienia naszego biznesu. Co mam tutaj na myśli, pisząc o funkcji uzupełnienia?


Zanim przejdę do sedna sprawy, chciałbym posłużyć się prostym przykładem, abyś lepiej zrozumiał dlaczego narzędzia marketera są bardzo ważnym elementem biznesu sieciowego.


Jeśli pracujesz lub pracowałeś na etacie to dobrze wiesz jaki panuje tutaj schemat. Chodzisz do pracy, po to by zarabiać. Pracodawca zatrudnia Cię na podstawie umowy, którą podpisują obie strony i każdego dnia roboczego wykonujesz wszystkie czynności jakie są przypisane do Twojego stanowiska.


Ale jaki to ma związek z narzędziami marketera?


Pracodawca zatrudnia Cię po to, abyś wykonał dla niego daną pracę i udostępnia Ci wszelkie narzędzia, których będziesz potrzebować. Bez tego po prostu nie zrealizujesz wyznaczonego celu, a jeśli jakimś cudem Ci się uda to zajmie Ci to dużo czasu i nie będzie to efektywne.
Podobnie dzieje się w przypadku marketingu sieciowego. Niezależnie w jakim projekcie działasz, niezależnie jaki biznes prowadzisz jeśli nie będziesz korzystał z narzędzi, które  jak już wspomniałem są tutaj obowiązkowe to są marne szanse, że osiągniesz jakiekolwiek efekty. Zapewne zauważyłeś jakim tempem rozwija się dzisiejsza technologia i w jaki sposób można szybko i bez problemu dotrzeć do klientów na całym świecie. I to właśnie dzięki prostym narzędziom.

Musimy również pamiętać o naszej pracy i mam na myśli wszelkie planowania zadań, organizowanie sobie czasu, umawianie spotkań itd. Jeśli tutaj nad tym wszystkim nie zapanujemy w odpowiedni sposób to chyba nie muszę mówić jaki będzie z tego efekt. Z biegiem czasu, gdy nasze zasięgi będą się zwiększać, do naszego biznesu będzie przybywać coraz to więcej klientów, więc lepiej zawczasu o tym pomyśleć i wprowadzić od samego początku pewne działania.

O jakie działania chodzi?

Mam tutaj na myśli to, żeby od samego początku działać na odpowiednich narzędziach, które pomogą nam w zarządzaniu czasu oraz w samej pracy. Jak każdy inny biznes, tak i w przypadku marketingu sieciowego jest dużo do zrobienia, począwszy od aktywności w Social Media, po kontakt z klientami, prowadzeniu szkoleń, prezentacji biznesowych i wiele, wiele więcej innych z tym związanych czynności.
Na samym początku tego wpisu pisałem, że rynek udostępnia nam wiele przydatnych narzędzi. W pierwszej kolejności zacząłbym od skorzystania z organizera, który pozwoli nam stworzyć plan działania, zaplanować spotkania, rozpisać w punktach co mamy do zrobienia każdego dnia i ogólnie przygotować plan na cały tydzień.

Do tego rodzaju zadań polecałbym 3 darmowe aplikacje:

Aplikacje te są darmowe i w przypadku TRELLO można używać jej zwłaszcza jeśli pracujemy z zespołem np. nad jakimś wspólnym projektem. 
Oprócz planowania i organizacji pracy, musimy również pamiętać, że drugą ważną, jak nie najważniejszą rzeczą jest kontakt z naszymi obecnymi i przyszłymi potencjalnymi klientami. Umówienie spotkania, prezentacje biznesowe, zapis na NEWSLETTER, informacje o promocjach i rabatach, informacja o nowym produkcie itp. Działając na wielu Social Media nie jesteśmy w stanie zaangażować się w 100% we wszystko, ponieważ nie wystarczyłoby nam na to czasu. 
Dlatego odpowiednim narzędziem do tego jest AUTOMATYZACJA BIZNESU.

Czym jest Automatyzacja Biznesu MLM?

Wszystko to co odciąża Ciebie i pomaga wykonać Twoją pracę bez Twojego udziału. I przykładowo jeśli chcesz poinformować swoich obecnych jak i przyszłych klientów o ważnym wydarzeniu lub zaprezentować swój produkt lub usługę to wykorzystasz do tego Landing Page, gdzie każdy zainteresowany zapisuje się na dane wydarzenie i z kolei Autoresponder wysyła tym osobom maila z dokładnymi szczegółami oraz linkiem dotyczącego miejsca spotkania. Jeśli chcesz poprowadzić prezentację biznesową to idealnym do tego narzędziem jest pokój webinarowy, w którym zrealizujesz sprzedaż jeden do wielu. Dlatego to narzędzie jest obowiązkowe w biznesie sieciowym.

Na temat narzędzi do automatyzacji biznesu napiszę więcej już wkrótce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *