Wiele osób, zwłaszcza początkujących zadaje mi pytanie, czy MLM można traktować jako pracę? W tym wpisie postaram się odpowiedzieć na to pytanie oraz porównać pracę w MLM do tradycyjnej pracy na etacie.

W poprzednich artykułach opisałem na czym polega praca w marketingu sieciowym i jak się zarabia w MLM. I jeżeli jesteśmy przy samym zarabianiu to tutaj pojawia się pytanie…

Czy MLM to praca?

Pracując w dowolnym zawodzie wypłatę otrzymujemy za wykonaną pracę. Proste. Działając w MLM tutaj również musimy wykonać pewną pracę, aby otrzymać wynagrodzenie. Różnica polega tylko na tym, że w przypadku MLM jesteśmy wynagradzani za naszą kreatywność i co za tym idzie za efektywność, gdzie w przypadku pracy na etacie wypłatę otrzymujemy za przepracowane godziny.

Jednym z kilku powodów dla których uważa się, że MLM nie może stać biznesem, który może przynosić regularne zyski (tak jak w przypadku pracy na etacie lub firmy tradycyjnej) jest fakt, że jeżeli nie zdobędziemy nowych klientów lub partnerów biznesowych to nie będziemy mieć żadnych zysków. I tu się wszystko zgadza w 100%.

Ale czy zakładając firmę od razu będziemy zarabiać duże pieniądze? Powinienem w sumie zapytać jaka jest szansa, że w ogóle będziemy zarabiać od razu po otwarciu biznesu? Pamiętajmy, że zysk to wszystko to co zostaje po odliczeniu wszelkich kosztów, zapłaconych rachunków za media, wynagrodzenie dla pracowników itd.

Dużo bezpieczniej ludzie się czują jeśli pracując dla kogoś, ponieważ mają tutaj zapewniony stały dochód każdego miesiąca. Nie muszą się produkować każdego dnia, aby zdobyć nowych klientów bez których nie będzie żadnych zysków.

Jak wygląda praca w MLM?

Pracując w MLM naszym zadaniem jest zdobyć jak największą ilość klientów lub jeśli decydujemy się na budowanie struktury, z której będziemy generować dodatkowy dochód – nowych partnerów biznesowych. Przy wybraniu opcji drugiej, jeżeli chcemy, aby nasza grupa generowała naprawdę dużą sprzedaż, nasi wspólnicy muszą wiedzieć jak to robić.

Czy możemy im w tym pomóc?

Oczywiście, że tak! Tutaj w grę wchodzą wszelkiego rodzaju materiały szkoleniowe, warsztaty na których mogą podnosić swoje kwalifikacje i stawać się lepszymi sprzedawcami. Mówiąc prościej uczymy swoich ludzi wszystkiego tego co sami potrafimy, aby mieli coraz to lepsze wyniki. A wiadomo, że ich sukces wiąże się z naszym.

W Marketingu Sieciowym Twój sukces jest zależny od sukcesu osób, z którymi współpracujesz!

Odpowiedz sobie na pytanie, czy MLM może być pracą, biorąc pod uwagę ile czasu musimy poświęcić na to, aby zdobyć nowych klientów, a wcześniej ile godzin musimy poświęcić na edukację, aby robić dobre wyniki i na koniec ile czasu należy przeznaczyć na rozwój ludzi w naszych strukturach?

Zarabianie w marketingu sieciowym może posłużyć jako dodatkowe źródło dochodu i nie trzeba pracować tutaj tyle, co na etacie. Inaczej się sprawy mają , jeżeli chcemy zrobić z tego stałe źródło dochodu i budować na tym swój biznes. Wszystko zależy od tego w jaki sposób do tego podejdziemy.

Zarobki jak już wspomniałem zależne są od naszych efektów. Im więcej czasu poświęcimy na nasz rozwój tym więcej będziemy zarabiać bo nasza efektywność również wzrośnie. W tym miejscu wiele osób zadaje sobie pytanie „dlaczego ktoś miałby nam płacić za to, że się uczymy?”.

Tutaj nie chodzi o to, że ktoś nam będzie płacił za to, że się rozwijamy. Tutaj rozwijamy się po to, aby zwiększyć naszą sprzedaż. A przypominam, że firmy, które decydują się na MLM nie ponoszą kosztów za reklamę lub dystrybucję, ponieważ to osoby, które decydują się na współpracę a takimi firmami stają się jednym i drugim. Mam tutaj na myśli oczywiście fakt, że firmy zamiast wydawać pieniądze na reklamy, przeznaczają je na dla swoich wspólników biznesowych na zasadzie podziału zysku ze sprzedaży.

Myślę, że teraz się ze mną zgodzisz, że MLM to również praca. Ale w takim razie ile godzin dziennie trzeba pracować, by mieć regularne zyski co miesiąc?

Ile czasu trzeba poświęcić na MLM?

Plusem i zarazem minusem jest to, że tutaj nie mamy określonej ilości godzin jaką musimy przepracować. To my sami decydujemy, kiedy i jak długo będziemy pracować. Jeżeli jesteś osobą początkującą i nie masz jeszcze doświadczenia to wiadomo, że czeka Cię więcej pracy. W chwili, gdy Twoje umiejętności będą coraz większe będziesz mógł już spędzać mniej czasu na pracę, ale zaczynając skupiłbym się na tym, aby najwięcej czasu przeznaczyć na edukację. Nawet jeśli wiązałoby się to siedzeniem przed książkami lub słuchawkami na uszach całymi dniami.

Pamiętaj, że jeśli chcesz, aby Twoja firma się rozwijała, Ty również musisz się rozwijać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *