Jest wielu zwolenników marketingu sieciowego, ale i przeciwników tego modelu biznesowego nie brakuje. To, że MLM budzi kontrowersje u ludzi to można zaobserwować na różnego rodzaju forach, czy grupach na Facebooku. Wiele osób uważa, że marketing sieciowy to zwykła piramida finansowa, naciąganie ludzi, oszustwa itp. 

Dlaczego MLM budzi kontrowersje?

Dlaczego co niektórzy mają takie podejście do MLM-u? Skąd wzięły się takie wnioski i przekonania?
Zaraz odpowiem na te pytania, jednak wcześniej chciałbym poruszyć temat promowania MLM, a dokładnie jakie mamy tutaj konkretne sposoby robienia tego. Chodzi mi dokładnie o to, w jaki sposób inni promują produkty danej firmy, jakie są ich zalety, jakie korzyści czekają tych, którzy również dołączą do tego biznesu.

Na wielu grupach na Facebooku można zauważyć piękne wpisy o wolności finansowej, o zarobkach w krótkim czasie, o tym, że wystarczy zarejestrować się do firmy i pieniądze będą spadać z nieba. Prawda jest taka, że większość osób, które pisze takie rzeczy prawdopodobnie ma słabe wyniki. Oczywiście nie można wrzucać wszystkich do jednego worka bo jest mnóstwo ludzi, którzy prowadzą biznes naprawdę na bardzo dobrym poziomie i nie posuwają się do takich kłamstw.

Chcę podkreślić, że przez takie „promowanie” ten model biznesowy ma złą opinię, gdzie tak naprawdę tkwi tutaj ogromny potencjał. Jednak ludzie, którzy się nabiorą na takie kłamstwa, stykają się z rzeczywistością, kupując różnego rodzaju produkty startowe z zapewnieniem, że teraz zaczną zarabiać wielkie pieniądze i otrzymają wsparcie na każdym kroku. Gdy okazuje się, że sprawy mają się zupełnie inaczej wtedy pojawia się frustracja i gniew, z kolei to później prowadzi już tylko do wyrzucenia swoich żali do Internetu i dalej już wiadomo w jakim kierunku to wszystko idzie.

Nie można się dziwić takim ludziom, skoro zostali oszukani. Zapewniono ich, że otrzymają wsparcie, szkolenia, pomoc i nagle okazuje się, że każdy musi radzić sobie sam. Sam model biznesowy pozwala generować naprawdę bardzo dobre zarobki, ale równie dobrze można nic nie zarobić, a nawet stracić. Kwestia tego w jaki sposób będziemy działać, czy będziemy się angażować i przede wszystkim z kim będziemy współpracować. Jeśli masz odpowiedni system do promowania, który mogą duplikować osoby w Twojej strukturze, stawiasz na rozwój swój i swojej grupy to nie może się nie udać.

Dlaczego mimo tylu złych opinii, nadal uważam, że jest to jeden z najlepszych modeli biznesowych?

W marketingu sieciowym działam już ponad 8 lat. Przerobiłem naprawdę wiele biznesów, współpracowałem z wieloma ludźmi. Jedni potrafili działać w podobny sposób jak pisałem wcześniej, zapewniając i gwarantując wysokie zyski i tym samym wprowadzać nieświadomych ludzi do swojej struktury, zapewniając sobie zyski z prowizji. 
Odpowiednie podejście i strategia działania w MLM, pozwalają generować zyski nawet do 200 000 tys złotych miesięcznie. Jednak samo nic się nie zrobi i nie ma magicznego zaklęcia, które sprawi, że staniesz się milionerem w bardzo krótkim czasie.

Jak każdy inny biznes, tak i tutaj wszystko wymaga cierpliwości i przede wszystkim konsekwencji. Musisz najpierw zbudować swoja markę osobistą, dać się ludziom lepiej poznać (oczywiście od tej lepszej strony) i pokazać, że inni będą mogli na Ciebie liczyć i na Twoje wsparcie. Zamiast chwalić się tym co posiadasz, ile zarabiasz i ciągle opowiadać o wolności finansowej, zwłaszcza jeśli jeszcze jej nie posiadasz, dużo lepszym sposobem jest pokazanie co potrafisz i w czym możesz pomóc innym.

Jeżeli inni Ci zaufają to Twoja struktura będzie się rozwijała w bardzo szybkim tempie, a to z kolei przełoży się na Twoje zarobki!

Pamiętaj, że kłamstwo ma krótkie nogi i szkoda palić sobie kontakty, przez takie „promowanie”. Jeśli inni Ci zaufają to Twoja struktura będzie się rozwijała w bardzo szybkim tempie i wiadomo, że wszystko przełoży się również na Twoje zarobki. Wystarczy tylko później skupić się na swojej grupie i uczyć swoich ludzi tego co sam już wiesz i podnosić ich oraz swoje kwalifikacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *