Bardzo często przy tworzeniu postów na swoje Social Media wykorzystywałem swoje zdjęcia z wyciętym tłem. Zazwyczaj do wycinania postaci ze zdjęcia używałem Photoshopa, jednak jest prosta aplikacja, dzięki której możesz szybko usunąć tło ze zdjęcia w bardzo prosty, a co najważniejsze – darmowy sposób!

Jak szybko wyciąć tło ze zdjęcia?

Najczęściej wycina się tło z pomocą Photoshopa i narzędzia różdżki. Jest to jednak proces czasochłonny, bo trzeba dokładnie obrysować cały przedmiot. Oczywiście, nowsze wersje programu posiadają specjalne algorytmy ułatwiające pracę. Jednak Photoshop to program płatny i niełatwy w obsłudze. W dodatku nie ma sensu go instalować, jeśli chcemy usunąć tylko jedno tło. Rozwiązaniem jest prosta aplikacja, dzięki której usuniesz tło ze zdjęcia w parę sekund…

REMOVE.BG – darmowa aplikacja do usuwania tła ze zdjęcia

Na to narzędzie trafiłem przypadkiem. Jest bardzo intuicyjne i co najważniejsze – kompletnie darmowe. Oczywiście ma swoje wady jak np. możliwość wycinania jedynie postaci ze zdjęcia. Oczywiście apka radzi sobie w niektórych przypadkach z wycięciem innych rzeczy, jednak ja miałem dość często problem. Oczywiście nie znaczy to, że w przyszłości programiści nie poprawią trochę tej opcji.

Jak usunąć tło ze zdjęcia w 3 prostych krokach

  1. Wchodzimy na stronę REMOVE.BG i klikamy niebieski przycisk UPLOAD IMAGE

2. Wybieramy z dysku zdjęcie, w którym chcemy usunąć tło.

3. Po chwili aplikacja wytnie elementy tła, a ty będziesz mógł pobrać zdjęcie bez tła na swój dysk – wystarczy, że klikniesz DOWNLOAD

Co jeszcze potrafi apka?

Dzięki stronie remove.bg możesz umieścić swoje zdjęcie na jednym z kilkunastu dostępnych teł, wybierając je z menu. Możliwe jest również umieszczenie naszego zdjęcia na tle w jednym, wybranem przez nas kolorze. Oto efekt:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *