Jak zacząć w MLM?

Jak zacząć w MLM?

Jaki sprzęt potrzebny jest do pracy w marketingu sieciowym, ile czasu dziennie trzeba pracować, jakie muszę posiadać wykształcenie, innymi słowy – Jak zacząć w MLM?

Nie ma osoby, która na początku swoich działań w marketingu sieciowym nie zadawałaby sobie tych pytań. Każdy na początku zastanawia się jak zacząć i co jest potrzebne by zarabiać w marketingu sieciowym. Łatwiej będzie wymienić to co nie jest potrzebne:

 • niepotrzebne jest tutaj wykształcenie wyższe:
  zaczynam od tego punktu, ponieważ większość osób uważa, że do tego biznesu jest potrzebna ogromna wiedza, gdzie tak naprawdę tę wiedzę zdobywa się właśnie podczas wdrażania teorii,
 • niepotrzebne jest tutaj biuro:
  tam gdzie Ty tam jest Twoje biuro bo wystarczy Ci komputer i telefon z dostępem do Internetu,
 • niepotrzebne są tutaj magazyny do przechowywania produktów:
  tym tematem nie musisz się przejmować, ponieważ firma MLM jest odpowiedzialna za składowanie towaru,
 • nie interesuje Cię temat wysyłki produktów:
  Twoim zadaniem jest zdobycie nowych klientów, a wysyłką towarów zajmuje się firma,
 • nie potrzebujesz drogiego sprzętu do pracy:
  jak już wspomniałem wcześniej, wystarczy Ci dostęp do Internetu i nawet jeśli miałbyś pracować na sprzęcie, który się często zawiesza jesteś w stanie prowadzić swój biznes, a z biegiem czasu będziesz mógł go wymienić.

Jeśli miałbym napisać to co jest potrzebne to z pewnością będą to konsekwencja pracy, systematyczność, cierpliwość, ciągłe rozwijanie się i podnoszenie swoich kwalifikacji. To są najważniejsze cechy, które musisz posiadać jeśli chcesz zarabiać w marketingu sieciowym.

Ile trzeba zainwestować?

Jaką kwotę należy zainwestować, by móc budować swój biznes sieciowy?
Wiele się mówi, że ten model biznesowy nie wymaga dużego wkładu finansowego. Biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku zakładania firmy tradycyjnej, koszta związane z budowaniem biznesu sieciowego są ogromnie niskie. Przeczytaj jeszcze raz podpunkty, które mówią czego nie potrzebujesz przy działaniu w MLM i odpowiedz sobie na pytanie, czy to samo możesz wymienić w przypadku firmy tradycyjnej.

Nie da się dokładnie napisać jaka kwota jest potrzebna na start w MLM, ponieważ w zależności w jakiej branży chcesz zarabiać to każda firma lub projekt ma określone ceny za swoje produkty lub usługi. Do tego należy też pamiętać o narzędziach bez których będzie prawie niemożliwe budowanie dużych struktur. Narzędzia o których piszę to między innymi: autoresponderlanding pagepokój webinarowy oraz wszelka automatyzacja, która jest niezbędna w MLM.
Jednak jeśli już musiałbym koniecznie podawać jakiekolwiek kwoty to wahałyby się w granicach od 400 PLN – 1000 PLN. I teraz kolejny raz chciałbym Cię zapytać, czy uważasz, że za taką kwotę można założyć biznes tradycyjny?
W porządku! Mamy określone co jest potrzebne, a co nie jest w marketingu sieciowym i o jakich kwotach startowych mówimy. Teraz kolejne pytanie: jaką firmę wybrać, czym się kierować i jak zacząć?

Przede wszystkim należy wybierać firmy, które posiadają swój własny produkt lub usługę. Oprócz tego polecam również sprawdzić czy takie firmy posiadają swój plan marketingowy i co najważniejsze, czy organizują szkolenia, dzięki którym będziesz mógł się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje. Jakby nie patrzeć to obie strony mają z tego korzyść. Jeśli chodzi o to jak zacząć to w pierwszej kolejności proponowałbym zgłosić się do kogoś kto już ma w tej dziedzinie doświadczenie, ponieważ działania w pojedynkę i to bez znajomości rynkowej może się to skończyć fatalnymi efektami.

Budowanie biznesu sieciowego to przede wszystkim budowanie swojej marki osobistej. A to jak ją budować, dowiesz się właśnie od osoby, która Cię poprowadzi krok po kroku.

Tomasz

Pasjonat decentralizacji, kryptowalut, technologii Blockchain oraz wielki fan Marketingu Sieciowego. Związany z biznesem online od 2008 roku. Autor wielu poradników, ebooków oraz kursów online.

Dodaj komentarz