Wiele osób uważa, że produkty MLM mają zbyt dużą cenę i nie są dobrej jakości. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć, czy rzeczywiście jakość produktów w MLM pozostawia wiele do życzenia i jak w końcu jest z tą ceną?

Na cenę produktu wpływa wiele czynników.

Należy pamiętać, że do każdego produktu naliczane są również koszta związane z reklamą i z tego powodu niektóre produkty w hipermarketach nie należą do tanich, a ich jakość nie zawsze jest zadowalająca. W przypadku MLM sprawy mają się zdecydowanie inaczej…

Firmy MLM nie ponoszą dużych kosztów związanych z reklamą i z tego powodu ich produkty są tańsze. Dystrybucja polega na tym, że takie firmy mają swoich partnerów biznesowych i ci z kolei zajmują się marketingiem i polecają produkty innym, w zamian za prowizję ze sprzedaży. Kolejna rzecz to fakt, że każdy kto robi zakup w danej firmie, musi złożyć zamówienie online i … To wszystko. Zamówiony produkt dostarczany jest do domu i z pewnością dla wielu osób jest to duże ułatwienie, biorąc pod uwagę odległość pomiędzy miejscem zamieszkania a najbliższym sklepem, w którym dany produkt można zakupić.

I tutaj właśnie wracamy do tego o czym wcześniej wspomniałem, to znaczy jeśli zdecydowalibyśmy się na zakup w sklepie, który jest oddalony o kilkadziesiąt kilometrów od naszego domu to pod uwagę wtedy musimy brać nie tylko cenę, ale i czas i przejechane kilometry w obie strony. No i oczywiście nie można też zapominać o jakości tego produktu.

Jeśli już jesteśmy przy jakości produktów to pewnie nie raz doświadczyłeś lekkiego zawodu podczas jego użytkowania. Co mam na myśli?

Ten materiał w żadnym wypadku nie ma na celu hejtowania produktów, jakie udostępniają nam hipermarkety. Zwracam tylko uwagę na fakt, że często zdarza się tak, że cena jest mocno wygórowana w stosunku do jakości. 
Czy zdarzyło Ci się kiedyś kupić na przykład szampon, na którym była informacja, że „wystarczy niewielka ilość” po czym okazuje się, że „niewielka ilość” nie wystarcza? Niektórzy powiedzą: „No, ale nie ma tragedii bo wydałem na ten szampon parę złotych.”  Niby racja, ale zastanówmy się na jaki okres czasu wystarczy nam taki szampon i ile pieniędzy wydamy przykładowo w skali 6 miesięcy?

Jakość produktów w MLM

Produkty MLM mają to do siebie, że ich produkty są lepszej jakości i posiadają wiele składników korzystnych dla naszego zdrowia i organizmu.Weźmy przykład suplementów diety. Jeśli ćwiczysz na siłowni, biegasz, uprawiasz sport to wiadomo, że Twój organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów.

I teraz chcący dostarczyć tych składników, nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć ich w naszej zbilansowanej diecie i wtedy sięgamy po odpowiednie suplementy.I teraz pytanie, czy lepiej jest sięgnąć po nie w najbliższym sklepie i wydać parę złotych nie patrząc na jakość, czy lepiej zamówić taki produkt online w firmie, która się tym specjalizuje, stawiając na wysoką jakość, przy znacznie niższej cenie?

Kolejny przykład to artykuły codziennego użytku, jak choćby płyn do podłóg. W wielu sklepach znajdziemy naprawdę powalające promocje i przyznaję, że są okazje, z których rzeczywiście warto skorzystać. Ale w pozostałych przypadkach bywa tak, że jeśli jeden płyn nie zda egzaminu, sięgamy po następny i następny i gdybyśmy zsumowali to wszystko to dużo lepiej wyszlibyśmy, gdybyśmy zamówienie złożyli w danej firmie MLM.

Należy również pamiętać, że kupując produkty w takich firmach mamy pewność, że cały na cały asortyment zrobione wszelkie atesty, co daje gwarancję jakości, a dowodem społecznym są opinie innych klientów, które z łatwością znajdziesz w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *