Niewątpliwe marketing sieciowy jest jednym z najlepszych modeli biznesowych i korzyści z niego mogą wynieść zarówno firmy jak i każda osoba, która myśli o założeniu własnego biznesu. Marketing sieciowy lub jak większość woli MLM, charakteryzuje się tym, że niepotrzebny jest duży kapitał na start,a co najlepsze zyski jakie można tutaj osiągnąć są nieograniczone. W tym wpisie przyjrzymy się metodom prowadzenia tego biznesu i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie co jest lepsze? MLM tradycyjnie czy przez internet?

Sposoby prowadzenia biznesu MLM


W jaki sposób można prowadzić biznes oparty o marketing sieciowy?
Na dwa sposoby:

W przypadku drugiej opcji, to ten temat co prawda poruszałem już w innym artykule (Dlaczego Marketing Sieciowy), jednak dzisiaj zrobię małe porównanie i sprawdzimy, który sposób jest bardziej opłacalny pod względem kosztów, czasu oraz pracy.

Stara Szkoła (MLM tradycyjny)

O ile spotkania stolikowe pozwalają budować naprawdę bardzo dobre relację z innymi, o tyle zdecydowanie uważam, że większy potencjał ma MLM Internetowy. Nie bez powodu wiele firm przenosi swoją działalność do Internetu. Patrząc na aspekt samej sprzedaży zdecydowanie jesteśmy w stanie sprzedać więcej poprzez Internet, niż robiąc to samo przy spotkaniach stolikowych. Pomijam fakt, gdzie organizowane są duże eventy i spotkania znanych osób lub samych przedstawicieli firm, gdzie sprzedaż dokonywana jest od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych na jednym wydarzeniu. Jednak działając na znacznie mniejszą skalę, zastanów się:

Ile spotkań stolikowych musiałbyś odbyć aby sprzedać powiedzmy 200 produktów firmy X?

Nawet jeśli zorganizowałbyś spotkanie „w realu”, to przede wszystkim, musisz pamiętać o rezerwacji sali (i liczyć się z kosztami), klienci muszą pojawić się w wyznaczonym przez Ciebie miejscu, a nie zawsze mają taką możliwość, do tego dochodzi również Twój czas na dojazd i całą organizację.

MLM Online

Oczywiście nie próbuję Cię tutaj zniechęcać do działań tradycyjnych, bo jednak takie spotkania mają swój klimat – tego nie zastąpi żadne spotkanie przez internet. Chodzi mi tylko o to, że w tym samym czasie jesteś w stanie sprzedać tyle samo lub nawet więcej, przy praktycznie zerowych kosztach, z dowolnego miejsca na Ziemi i wygodą dla wszystkich. Faktem i ogromnym atutem w przypadku prowadzenia biznesu MLM Online jest to, że Twoją prezentację można oglądać zarówno na telefonie jak i komputerze – praktycznie w każdych warunkach:

Ogromnym atutem jest tutaj wygoda! Właśnie takie możliwości daje nam XXI wiek i moim zdaniem warto korzystać z technologii jaką mamy pod ręką. Zwłaszcza jeśli chodzi o lepsze prowadzenie naszego biznesu.

A jak Ty wolisz prowadzić biznes? Tradycyjnie czy Online?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *