Facebook jest pierwszym miejscem, gdzie osoby zaczynające swoją przygodę z biznesem online zaczynają działać marketingowo. Ekscytacja i euforia, która występuje zaraz po podjęciu decyzji o pracy przez internet powoduje, że chcemy podzielić się jak naszybciej ze wszystkimi tym, co robimy. W tym wpisie chciałbym przedstawić Ci 5 najczęściej popełnianych błędów w Social Mediach, które popełniają początkujące osoby.

Błąd #1 : Wygląd profilu

Zanim zaczniesz jakiekolwiek działania promocyjne biznesu, do którego dołączyłeś, powinieneś zadbać o wygląd swojego profilu. Kilka drobnych poprawek wpłynie na to, jak nowe osoby będą Cię postrzegać, ale też chętniej podejmą z Tobą współpracę. Skoro chcesz działać biznesowo, to zacznij traktować swój profil jako biznesową wizytówkę. Twój profil ma 5 kluczowych elementów, na których powinieneś się skupić:

  1. Zdjęcie profilowe – zdjęcie powinno być wyraźne, najlepiej jak będziesz uśmiechnięty, bez ciemnych okularów,
  2. Zdjęcie w tle – potraktuj te miejsce jako swój baner reklamowy, możesz dodać wezwanie do akcji,
  3. Intro – krótka notka o tym, czym się dokładnie zajmujesz,
  4. BIOGRAM – tutaj możesz umieścić informacje o miejscu zamieszkania, obserwujących ciebie osobach oraz najważniejsze – linki do swoich stron i profili w innych social mediach
  5. Wyróżnione zdjęcie – bardzo niedoceniane miejsce, w którym możesz umieścić baner z wezwaniem do akcji.

Błąd #2 : Spamowanie

Unikaj ciągłego wklejania postów z linkiem do swojej strony firmowej. Najlepiej jak wogóle nie będziesz tego robić. Tak, dobrze czytasz – promując jakikolwiek biznes unikaj wzmianek o nim 🙂 Zamiast spamować ciągle informacjami o firmie, produktach i możliwościach, skup się na dawaniu ludziom wartości. Dziel się tipami oraz wskazówkami, opisuj swoją przygodę z biznesem online, ale nie wymieniaj firmy. Dzięki temu nie będziesz odbierany jako osoba, która próbuje coś wciskać na siłę. Dziel się tym, co się u Ciebie dzieje: zarówno dobrymi jak i złymi momentami. Pamiętaj, że marketing sieciowy to nie tylko produkt i kasa – to także rozwój! Pokazuj jak dzięki MLM zdobywasz nowe umiejętności i czego się uczysz.

Błąd #3 : Regularne Posty

MUSISZ DODAWAĆ POSTY REGULARNIE. KROPKA. Jeżeli wrzucisz coś na swojego Facebooka raz w tygodniu, to dość szybko twój post zniknie. Jeżeli chcesz być widoczny, to musisz regularnie dodawać treści i być widoczny. Nie będę się rozpisywać o tym, co dokładnie postować, bo stworzyłem w tym temacie osobnego ebooka, którego możesz pobrać za darmo klikając obrazek poniżej. Dzięki informacjom, które w nim znajdziesz, już nigdy nie braknie Ci pomysłów na posty. Myślę, że optymalna ilość postów, które powinieneś publikować tygodniowo, to conajmniej 4.

Błąd #4 : Dodawanie nowych znajomych

Żeby docierać ze swoim komunikatem do nowych osób, musisz regularnie powiększać grono swoich znajomych. Oczywiście wysyłanie zaproszeń do znajomych każdemu, kto się tylko pojawi, nie ma sensu. Dobrym miejscem do nawiązywania nowych relacji są grupy tematyczne na facebooku. Znajdź grupę związaną ze swoimi zainteresowaniami, zacznij się dzielić wartością, angażuj się, dodawaj posty, komentuj, nawiązuj relacje. Szczególnie ostatni punk jest ważny – biznes buduje się na relacjach, więc powinieneś o nie zadbać. Najpierw daj coś od siebie, żeby później móc coś zaproponować 🙂

Błąd #5 : Autentyczność

Bez względu na to, co robisz – bądź autentyczny! Nie próbuj udawać kogoś, kim nie jesteś. Bądź sobą i pokazuj się takim, jaki jesteś naprawdę. Nie oszukuj, nie graj. Ludzie powinni polubić cię za to jaki jesteś naprawdę, a nie za to kim próbujesz być. Spotkałem wiele osób, którzy budują wizerunek bogatych, szczęśliwych osób w internecie, a w rzeczywistości tacy nie są. Jeżeli będziesz sztuczny, to ludzie ci nie zaufają. Powtórzę jeszcze raz : Bądź sobą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *