Od jakiegoś czasu jestem wielkim fanem podcastów. Zawsze uwielbiałem słuchać osób mądrzejszych od siebie, dzięki czemu jestem w stanie ciągle się rozwijać. Podcasty są idealnym rozwiązaniem dla osób, które są w biegu i mają mocno ograniczony czas. Odpalenie podcastu w drodze do pracy, na spotkanie czy nawet w kuchni podczas przygotowywania posiłku jest mega wygodne i pożyteczne. W tym wpisie przedstawiam Ci wybrane przeze mnie podcasty biznesowe, dzięki którym będziesz w stanie rozwinąć swój biznes w Internecie.

Mimo tego, że większość podcastów, które słucham nie mówi wprost o prowadzeniu biznesu w marketingu sieciowym, to uważam, że bardzo wiele rad i wskazówek można z nich wyciągnąć. Pamiętaj, że samo słuchanie nic Ci nie da – najważniejsze jest modelowanie i wdrażanie tego u siebie! Zaczynajmy!

Lista nie powstała by segregować podcasty od najlepszych do najgorszych. Uważam, że moje TOP 5 polskich podcastów jest na pierwszym miejscu 🙂

1. Zen Jaskiniowca – Rafał Mazur

Podcast Rafała Mazura o tym jak zwiększać swoją skuteczność poprzez budowanie odpowiedniej postawy. Uwielbiam słuchać Rafała, bo w prosty i dosadny sposób opowiada o technikach, które można wykorzystać nie tylko w biznesie, ale również w naszym codziennym życiu. Jak dla mnie absolutny numer 1 na mojej liście, bo właśnie od Rafała wyciągnęłem najwięcej wartości i zacząłem mieć lepsze efekty w swoim biznesie.

Polecane przeze mnie odcinki:

2. #Lecimy – Robert Gryn

Robert Gryn, właściciel Codewise, trafił jako najmłodszy przedsiębiorca na listę 100 najbogatszych Polaków opublikowaną przez magazyn Forbes. Uwielbiam jego podejście do życia oraz to, w jaki sposób dzieli się wiedzą. Chętnie słucham jego podcastów oraz oglądam filmy na Youtube. Szczególnie polecam serię wywiadów z ciakawymi gośćmi, również przedsiębiorcami, których historie napewno Ciebie zainspirują 🙂

Polecane odcinki:

3. Projektant Życia – Mirek Burnejko

W swoim podcaście Mirek pokazuje jak budować firmę, jak delegować zadania oraz jak projektować swoje życie, żeby mieć więcej czasu dla siebie. Znajdziesz również odcinki z recenzjami książek oraz jak stworzyć swój własny kurs online. To właśnie jego podcast zachęcił mnie do zakupu kilku jego kursów, z których jestem bardzo zadowolony – wiedza i konkrety na najwyższym poziomie 🙂

Polecane odcinki:

4. Przygody Przedsiębiorców – Adrian Gorzycki

Przygody przedsiębiorców to podcast dla wszystkich, którzy zamierzają rozpocząć biznes lub już taki prowadzą. Adriana goście to osoby, które już osiągneły sukces lub mają ogromne doświadczenie w prowadzeniu własnych biznesów. Różnorodność branż, w jakich działają ludzie zaproszeni do odcinków powoduje, że każdy z nas może poznać case study danych projektów i wyciągnąć odpowiednie wnioski dla siebie.

Polecane odcinki:

5. Podcast Osmana – Marcin Osman

Marcina chyba nie trzeba nikomu przedstawiać 🙂 Przedsiębiorca, motywator, osoba, która potrafi dać porządnego kopa do działania. Jest to jeden z pierwszych podcastów, jakie zacząłem słuchać jeszcze na Youtube. Jeżeli chcesz skutecznie prowadzić marketing w Social Media, to Marcina wskazówki bez wątpienia Ci w tym pomogą!

Polecane odcinki:

A jakich ty podcastów słuchasz? Daj znać w komentarzu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *